Jak spędzić czas ze znajomymi w Krakowie?

Widać gołym okiem rosnącą w ostatnim czasie popularność najróżniejszych aktywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jednym z nich jest szeroko dostępna w Krakowie rozrywka, a mianowicie escape room. Jest to inaczej określając, tak zwany pokój zagadek. Cała zabawa polega na tym, że zostajemy zamknięci w pokoju i musimy wykonać szereg zadań (rozwiązać łamigłówki), żeby się z niego wydostać.

Osobom mającym obawy i strach przed taką zabawą wyjaśniam, że oczywiście ze względów bezpieczeństwa można w każdej chwili zrezygnować i poprosić o otwarcie pokoju. Mając na uwadze nasze bezpieczeństwo, warto korzystać wyłącznie z legalnie działających lokali, które są stale inspekcjonowane chociażby przez straż pożarną. W ostatnich kilku latach biznes ten rozrósł się na tyle, że pokoje zagadek są dostępne w każdym mieście, a Kraków ma ich bardzo dużo, więc każdy będzie miał w czym wybierać. Jako przykład jednego z lepszych lokali tego typu w Krakowie podam escape room od Lost Room Kraków – więcej tutaj: http://www.lostroom.pl/

Co ważne, dobry i wciągający escape room to świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Żeby wydostać się z pokoju, musimy wspólnymi siłami rozwiązać zagadki, co może wpływać na zacieśnienie więzi w grupie znajomych. Często w formie prezentu urodzinowego przyjaciele zabierają jubilata do pokoju zagadek. Dzięki temu wszyscy zapamiętają ten wyjątkowy prezent urodzinowy. Koszt takiej zabawy to około 100-150 złotych. Cena jest niezależna od liczby osób biorących udział w zabawie. Płacimy za pokój, a zatem czy weźmiemy dwóch, czy pięciu kolegów zapłacimy tyle samo. Biorąc pod uwagę 5 osób, cena za jedną wynosi 30 złotych, czyli mniej więcej tyle co bilet do kina.

przygoda w escape roomieRozwiąż wszystkie zagadki i elementy łamigłówki – myśl szybko. To właśnie cała magia escape roomu!

Na koniec jeszcze raz dodam, że wybierając pokój zagadek, zdecydowanie powinniśmy sprawdzić czy miał przeprowadzaną kontrolę straży pożarnej. Jeśli tak to możemy być pewni, że wszelkie normy bezpieczeństwa zostały spełnione, a gra będzie dla nas bezpieczna i będziemy mogli skupić się wyłącznie na zabawie.

Dodaj komentarz