Suplementy wsparciem w zrzucaniu kilogramów

Suplementy diety na odchudzanie spotykamy na każdym kroku. Obiecują one zrzucenie kilogramów w zawrotnie szybkim tempie, a w dodatku bez efektu jo-jo. Przekonują, że wystarczy tylko jeść tabletki, aby schudnąć… W rzeczywistości jednak nie jest tak kolorowo. Suplementy na odchudzanie, powinny mieć za zadanie jedynie wspomagać inne procesy prowadzące do zrzucenia zbędnych kilogramów, takie jak trening personalny na siłowni czy zbilansowana dieta żywieniowa.

Do tego, aby schudnąć potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia motywacja, a nad nią będzie z nami pracował trener osobisty. Jeśli naprawdę nie będziemy chcieli pozbyć się ponadprogramowych kilogramów, to nigdy nam się to nie uda. Będziemy mieli zawsze jakąś wymówkę, przed tym jak sięgniemy po jakiś wysokokaloryczny produkt lub odpuścimy sobie pójście na trening.

suplementy diety wspomoga trening osobisty

Zaczynając od kwestii diety, którą koniecznie musimy przestrzegać. Trzeba wykluczyć z naszego jadłospisu, ciężkostrawne, tłuste potrawy, które nie dość, że rozpychają nasz żołądek, to jeszcze odkładają się we wszystkich możliwych miejscach. Ponadto, ich nadmiar może pogorszyć stan naszej wątroby w późniejszym wieku.

Kolejnym wrogiem w walce z odchudzaniem są słodycze. Przyciągają nas swoim smakiem, wyglądem, zapachem, są niczym kawałek nieba w ustach.. Ale nie wolno się nad nimi tak rozmarzać. Są one bowiem bombą kaloryczną, zawierającą tony cukru, który nazywany jest niestety białą śmiercią. Poza zmianami w jamie ustnej (przede wszystkim próchnica zębów) powoduje również tycie. Biały cukier ma tendencję do zmieniania się w tłuszcz w naszym organizmie i odkładania się w postaci tkanki tłuszczowej w wielu problematycznych miejscach. Dlaczego problematycznych? Bo najtrudniej jest zrzucić tłuszcz z brzucha, bioder, pośladków i ud, gdzie najchętniej się odkłada.

Wtedy ostatnią deską ratunku jest profesjonalny i przede wszystkim regularny trening personalny. Dlaczego? Ponieważ prowadzący go dla nas trener osobisty zadba o dostosowanie ćwiczeń i ich natężenia do naszych indywidualnych potrzeb. Wszak jedna osoba będzie potrzebowała bardziej pozbyć się brzucha, a inna zmniejszyć obwody bioder czy ud. Nic tak jak dobrze dobrane przez trenera ćwiczenia, nie spalą nam tłuszczu z ciała i nie wyrzeźbią wspaniale sylwetki.

W pierwszej kolejności należy połączyć dietę z ćwiczeniami i co najwyżej wtedy wspomagać się dodatkowo jakimiś suplementami diety. Oczywiście suplementy, suplementom nie równe i trzeba uważać na to, co wybierzemy. Należy na pewno unikać tych, zawierających substancje przeczyszczające, gdyż ingerują one w nasze naturalne mechanizmy trawienne oraz tych z kofeiną, gdyż mogą one podnosić ciśnienie.

Postaw na trening osobisty z FitNOW z Krakowa! Szczegóły tutaj: https://fitnow.pl/

Dodaj komentarz