Dom

Co będzie lepsze dla dziecka – Rożek czy kokon?

Kiedyś becik, kocyk, potem rożek niemowlęcy a teraz kokon dla niemowlaka. Maluszka, który dopiero co się urodził, w coś zawinąć trzeba, mało tego, trzeba stworzyć mu odpowiednie warunki, przypominające te z okresu płodowego. Nasze babcie zawijały niemowlęta w grube i puchate beciki lub wełniane koce, dzieci były wciąż przegrzane, ale czuły się chyba bezpiecznie zawinięte w wielu warstwach.

Dzisiaj nowością jest kokon dla niemowlaka. Takie kokony są ręcznie wykonane, z jak najlepszych naturalnych materiałów, przez długi czas zachowują swoje kolory i mają bardzo ciekawy i oryginalny design. Kokon to takie gniazdko dla maluszka, otulacz, dający przytulność i spokój. Dziecko ma w nim wygodnie i ciepło, spokojnie i bezpiecznie.
Kokon to nowatorska forma otulania noworodków. Dziecko może być w nim położone luźno i nic mu się nie stanie lub ciasno owinięte dzięki odpowiednim troczkom. Kokon doskonale mieści się w łóżeczku lub w kojcu, znacznie zmniejsza perspektywę zbyt dużego łóżeczka. Dziecko powoli, dzięki kokonowi, przyzwyczaja się do miejsca, w którym ma przebywać. Kokon to taki etap przejściowy, bez większych wstrząsów na psychice niemowlaka. Rodzice bardzo cenią sobie tę innowacyjną formę otulania noworodków i niemowlaków.

Wiedzą, że kokon jest bezpiecznym miejscem dla dziecka i bardzo pomocnym podczas jego zasypiania czy leżenia sobie w nim i oglądania swojego otoczenia. Kokony są ładne i bardzo miłe dla oka a przy tym są t naturalne materiały. Wykonane są dokładnie tak, że nic w nich nie uwiera. Kokon to dobra alternatywa do szybkiego ubrania niemowlaka, zamiast szybko je ubierać możemy szybciutko zawinąć go w kokon. Natomiast dziecko opatulone w kokon łatwo jest też trzymać na rękach.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | SzwalniaSnów.pl

Dodaj komentarz