Dom

Jak samodzielnie tworzyć paspartu?

Jeżeli sztuka francuska nie jest nam zupełnie obca, prawdopodobnie spotkaliśmy się już z pojęciem Passe-partout. Kryje się pod nim prosta, zwykła ramka na obrazki lub zdjęcia, wykonywana najczęściej z kartonu. Jeśli zainteresowało nas to, w jaki sposób się ją tworzy, sami możemy spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Nie jest to wcale jakoś strasznie trudne.

Zanim zaczniemy kreować naprawdę niepowtarzalne, wręcz designerskie wyroby artystyczne, spróbujmy wykonać najprostsze ramki drewniane. Zakupmy w tym celu odpowiednie materiały, szukając ich w sklepach papierniczych, a następnie zabierzmy się do pracy. Jeśli mamy problem nawet z rozpoczęciem roboty, możemy początkowo inspirować się sposobami pracy innych osób, szukając w sieci gotowych poradników, które wytłumaczyłyby nam, jak krok po kroku przygotować drewnianą ramkę. Starajmy się wykonywać takie ozdoby jak najczęściej, by ostatecznie przejść do tworzenia prawdziwego paspartu. Oczywiście podczas takich prac artystycznych zawsze musimy dodawać coś od siebie, ozdabiając ramki według własnego stylu czy upodobań. Później, gdy zauważymy, że nasze wyroby są naprawdę atrakcyjne i wszyscy są nimi zachwyceni, będziemy mogli zacząć na nich zarabiać.

Nawet ramki passe-partout mogą być efektywnym pomysłem na biznes. Jeśli tylko nauczymy się je perfekcyjnie wykonywać i zaczniemy dbać o każdy ich szczegół, wiele osób zechce się w nie na pewno zaopatrzyć. Zaoferujmy je więc wszystkim ludziom, otwierając swój sklep bądź sprzedając je na rozmaitych aukcjach.

Zobacz też: Ramki drewniane | Nielsen-Polska

Dodaj komentarz