Dom

Kupuj sadzonki róż w szkółce

Szkółka róż to gospodarstwo posiadające bardzo szeroki asortyment jeśli chodzi o sadzonki róż pod względem gatunkowym i odmianowym. W obecnej dobie szkółki róż często posiadają także sprzedaż wysyłkową nie tylko stacjonarną. W Polsce istnieją szkółki róż posiadające wieloletnie doświadczenie, a także certyfikaty, które są dowodem zdanych długotrwałych i wymagających testów jakości.

Z całym przekonaniem szkółki róż są najlepszymi możliwymi miejscami do zakupu krzewów róż. Najpopularniejsze krzewy róż w naszym kraju to oczywiście róże pnące, które kupimy na przykład online w tej podkrakowskiej szkółce róż – https://hyzowie.com/19-roze-pnace.

popularne roze pnace

Róże pnące tworzą długie piękne, wysokie pędy obsypane kwiatami róż. Róże pnące są najczęściej uprawianymi kwiatami w ogrodach. Tworzą przyozdobienia nie tylko ogrodów, ale także wejścia domów i działek. Kolca tych róż czepiają się podpór i w ten sposób obijają się i tworzą piękne łuki. Dlatego takie krzewy róż sadzi się przy różnych podporach, aby mogły swobodnie rosnąć w górę i nie opadać. Aby uzyskać obfitsze kwitnienie należy je przycinać. Róże pnące trzeba obciąć pierwszy raz najpóźniej w 3 roku po posadzeniu.

Róże to też idealny pomysł na prezent nie tylko na dzień kobiet, również na urodziny, święta i jako prezent bez okazji. Róże cięte to róże, które obcinamy aby zrobić z nich piękny bukiet. Po przyniesieniu róż z kwiaciarni, lub otrzymaniu ich w prezencie należy jak najszybciej zapewnić im dostęp do wody. Nim będziemy wkładać je do wazonu należy je uciąć pod kątem 45 stopni.

Dodaj komentarz