Dom

Przyjęcie komunijne

Prezenty komunijne w dzisiejszych czasach są bardzo wyszukane, a rodzina stara się, by dziecko otrzymało, jak najlepszy upominek. Tradycyjne rowery czy złota biżuteria odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj na komuniach królują quady, komputery, laptopy czy płaskie telewizory.
Jednak nie tylko prezenty się zmieniły na przełomie lat, coraz częściej przyjęcia komunijne organizowane są w restauracjach, a dzieci do kościoła przyjeżdżają limuzynami. Rodzice starają się zorganizować jak najlepsze przyjęcie, by zaproszeni goście byli ukontentowani. Nie może również zabraknąć pożegnalnego upominku dla rodziny, najczęściej są to ciasta, bądź specjalne cukierki na komunię. Pierwsza Komunia Święta jest ogromnym wydarzeniem, ale nie tym duchowym, a materialnym. Dzieci otrzymują bardzo drogie prezenty, a każdy z rodziców stara się, by przyjęcie komunijne zorganizować na jak najwyższym poziomie. Jednak nie ma to nic wspólnego z przyjęciem Pana Jezusa do serca młodego człowieka. Gdy dziecko podjeżdża pod kościół limuzyną nie wygląda to dobrze, a raczej groteskowo. Jednak rodzice za wszelką cenę starają się sprostać oczekiwaniom gości, którzy przynoszą piękne prezenty, a tak na dobrą sprawę wystarczyłyby krówki komunijne czy Pismo Święte.
W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić, ciężko odróżnić to co jest dobre , od tego co złe. Dlatego ludzie zamiast skupić się na przyjęciu Pana Jezusa do swojego serca, organizują ogromne przyjęcia, gdzie cukierki komunijne nie są prezentem dla dziecka, tylko drobnym upominkiem dla gości, zamiast ciasta.
W dzisiejszym świecie wszystkiego mamy pod dostatkiem. Dzieci otrzymują od nas najlepsze prezenty, chcemy by były najdroższe, najbardziej kolorowe, a tradycyjne cukierki na komunię są tylko dodatkiem.

Zobacz też: Krówki komunijne

Dodaj komentarz