Dom

Bezpieczna i bezproblemowa pomoc

Takie wiadomości spadają jak grom z jasnego nieba. Potrafią sprawić, że jesteśmy nie tylko przybici, ale i całkowicie niezdolni do jakichkolwiek działań, a przed nami niebagatelne wyzwanie i należy dokonać szybkiego wyboru. Sprowadzanie zwłok zza granicy, transportowanie ich z obcego kraju, obłożone jest szeregiem trudności, a nierzadko dla członka rodziny staje się wręcz niewykonalne. Bo, jak to zrobić, by załatwić wszystko w sposób najmniej stresujący i nie zdenerwować przy tym całej rodziny.

Z reguły mamy jakiś samochód albo posiada takowy krewny, albo znajomy, tylko jak sobie z tym poradzić, aby nie robić kpin z pogrzebu, nie narazić się na śmieszność i nie złamać przy tym całego szeregu przepisów. Można skorzystać z usług kolei, ale i wówczas czeka nas organizacja przewozu z dworca kolejowego, a więc kolejna sprawa do załatwienia.
Niepotrzebne dodawanie sobie stresu albo robienie bohatera rodziny, zdolnego stanąć w szranki z każdym wyzwaniem, w tym wypadku mija się z celem. Lepiej, wygodniej, sprawniej i mądrzej, będzie przewóz zwłok z Niemiec powierzyć firmie, która zajmuje się takimi sprawami profesjonalnie oraz posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie.

Pokonywanie biurokracji, zdolność przekraczania bariery językowej, odpowiednie narzędzia logistyczne. Na to musimy zwrócić uwagę przy wyborze tych, którzy zdejmą nam z barków ten jakże przykry, ale konieczny obowiązek. My w tym czasie będziemy mogli w spokoju przygotować się do pochówku i oddać z pozostałą rodziną żałobie.

Zobacz: Międzynarodowy transport zmarłych | Epitafium Przewozy

Dodaj komentarz